Зелені скарби

Лікарські рослини 
                 
Лікарські рослини оточують нас у великому розмаїтті.
Ми постійно зустрічаємо їх, відпочиваючи на природі. Це і лобода, спориш, пирій, кульбаба, полин, чебрець, шавлія, лопух, береза, липа, дуб, акація, абрикос, айва і багато-багато інших рослин, які можна з успіхом використовувати в рецептах народної медицини.
А взяти, наприклад, малину, калину, смородину, суницю, медунку – дуже ефективних при лікуванні різних захворювань. Навіть овочеві рослини , такі як, морква, капуста, редька,картопля, буряк, петрушка, селера володіють винятковими цілющими властивостями.
В особливому ряду стоять солодка, календула, незамінні при лікуванні багатьох хвороб. Пряні рослини - кмин, меліса, м’ята, крім смакових і ароматичних властивостей, приносять 
велику користь здоров’ю і також мають застосування в народних методах лікування. Всім відомі посівні культури - кукурудза, рис, овес також володіють великою кількістю фармацев
тичних якостей.
Деревій


Ця рослина має приємний, бальзамічний запах. Квіти запашні, на смак гіркі. поширений деревій повсюдно, росте на луках, полях, межах, уздовж доріг, на схилах, лісових галявинах, у чагарниках.
Деревій – дуже популярний лікувальний засіб.
Вважають, що рослина поліпшує травлення, спиняє кровотечу, сприяє правильному обміну речовин. Його приймають всередину, вживають зовнішньо.
Скажімо, трапилася прикрість – ви поранились у полі, у дворі. Тоді шукають деревій, беруть його листки (вони соковитіші за квіти), міцно розминають (за можливості чистими паль
цями) і прикладають до рани. Після цього здебільшого рана загоюється за 3 – 5 днів без сліду нагноєння.
Подорожник.

До XIV ст. подорожник був поширений лише в Східній півкулі. За часів великих подорожей, коли мореплавці шукали нових земель, його випадково завезли в Америку, де він швидко поширився, і індійці почали називати цю рослину "слід білої людини”.
Хтось руку подряпає, хтось ногу намуляє, хтось обпечеться, у когось чиряк вискочить – і цьому лиху можу зарадити. Якщо тебе вкусить бджола чи оса – хутенько зірви мого листочка, зімни його та приклади. Він всю отруту висмокче.

Ромашка.

На стрункій високій ніжці, у хустині - білосніжці, стою та всміхаюсь жовтим оком. Мене теж люблять люди. Мама твоя, коли купала тебе маленького, сипала у воду мій цвіт, не тільки тому, щоб вода приємно пахла, а щоб ти ріс сильним, бадьорим, рум’яним. Відвар з моїх квіточок використовують у разі простудних захворювань, кашлю, зубного болю, шлункових захворювань, нервового збудження, хвороб очей, полощуть горло, миють волосся.
Я думаю, що у кожного з вас у домашній аптечці є коробочки з ромашкою, якщо ні – придбайте, не пожалкуєте.
В насінні ромашки накопичується масло, яке легко засвоюється вашим організмом, так що в їжу його добавляйте. Всі частини і листя і корені й квіточки використовуються для приготування лікарських пластирів, розтирок, а також при захворюваннях печінки.

Кропива.

Кропива – хоч і сорна рослина, але має цілющі властивості. Від неї людям велика користь. Ранньою весною з кропиви можуть готувати борщі, салати, бо там багато вітамінів, і втому як рукою зніме, бо покращується обмін речовин. Кропиву молодою дають домашнім тваринам, щоб не хворіли, і рибу від псування можу зберегти. Листя виділяє фітонциди – речовини, що вбивають бактерії.
Кропива вживається при захворюваннях шлунку й нирок. А якщо з’явилися прищики, не хвилюйтеся: 1 ст. ложка мого соку 2 – 3 рази на добу і все буде гаразд.

Полин.

Не дарма говорять, гіркий, як полин. А ти зірви кілька листків і приклади собі до коліна, якщо вдарився і біль притихне. Полин не лише біль вгамовує, а й ще мух, комарів відганяє. Птахи кладуть листя в гнізда, щоб їм не докучали комахи, а люди розвішують пучки стебел у хатах.

Комментариев нет:

Отправить комментарий